ناگفته های باورنکردنی!

 

بازپرس ویژه قوه قضائیه گفت: تمام متهمان پرونده های اقتصادی به نوعی با مسئولان ادارات، سازمان و نهادها ارتباط دارند. ضمناً متهم یا مجرمی که می‌خواهد شخصیت یقه‌سفید پیدا کند، تا زمانی که خود را به قدرت وصل نکند، نمی تواند وارد این فضا شود...بعضی از اینها با پول به دست آمده، نذری می دهند، آقایان، چهره ها و مدیران بالادستی رابرای روضه ها دعوت می کنند. حتی داشته ایم که مداح های مشهور را برای مجالس خود انتخاب می کنند و از همه عناصر سوء استفاده می کنند.

به گزارش باشگاه جوانی برنا، بازپرس ویژه دادسرای امور اقتصادی به تشریح تیپ شناسی شخصیت مجرمان یقه سفید پرداخت.

 

محمد جواد حسین زاده با بیان اینکه یقه‌سفیدها(مجرمان اقتصادی) حتی در رفت و آمد خود به دادگاه و مجتمع قضایی جهت محاکمه دیسیپلین و کلاس خاصی رارعایت می کنند، گفت: این نوع مجرمان با ماشین های مدل بالا رفت و آمد می کنند، پرستیژ و لباس ها و همراهانشان نیز هنگام ورود به دادگاه قابل تأمل است. وی که در گفتگو با یک ماهنامه فرهنگی اجتماعی سخن می‌گفت، افزود: مثلاً متهمی داشتم که فرستادیمش زندان وقتی رفت و بعد یک هفته جهت محاکمه آمد، گفت: شما شخصیت مرا خرد کردید...چرا؟ چون شما وقتی می خواستید مرا به زندان ببرید، عملاً مرا سوار پژو کردید یعنی سوار ماشین مدل پایین کردید.(!)

 

  وی تصریح کرد: تمام متهمان پرونده های اقتصادی به نوعی با مسئولان ادارات، سازمان و نهادها ارتباط دارند. ضمناً متهم یا مجرمی که می‌خواهد شخصیت یقه‌سفید پیدا کند، تا زمانی که خود را به قدرت وصل نکند، نمی تواند وارد این فضا شود.

 

  حسین زاده با تشریح لایه های مختلف یقه‌سفیدها، خاطر نشان کرد: یقه سفیدها لایه های گوناگونی دارند، اول و مهم ترین آنها، لایه های بالایی قدرت یعنی سفارش کننده ها و تائید کننده ها هستند، دومین گروه مدیران عالی رتبه سازمان ها و نهادهای اقتصادی و بانکی هستند و سومین لایه هم ممکن است تا دیروز از طبقه پایین جامعه باشد و البته لایه مهم دیگری هم است که فرزندان چهره ها و رجال هستند یعنی آقازاده ها.

 

 وی که با "سپیده دانایی" گفتگو می کرد، به قدرت ارتباطی یقه‌سفیدها اشاره کرد و گفت: این مجرمان در درون خود به صورت تجربی، ضعف های جامعه را روان شناسی کرده اند و با نقاط ضعف آن‌ها آشنا شده اند، ما متهمی داریم که با همین پول های فاسد، درماه‌های محرم یا صفر یا رمضان سفره های مفصل پهن می کنند و وجهه برای خودشان درست می کنند.

 

بازپرس ویژه قوه قضائیه تصریح کرد: اینها نذری می دهند، آقایان، چهره ها و مدیران بالادستی رابرای روضه ها دعوت می کنند. حتی داشته ایم که مداح های مشهور را برای مجالس خود انتخاب می کنند و از همه عناصر سوء استفاده می کنند.

/ 2 نظر / 2 بازدید
شکلات تلخ

گاهی مجبوریم چیزهای باور نکردنی رو باور کنیم. [گل]

روح الله

سلام دوست عزیز وب قشنگی دارید یه سری هم به ما بزنید از نظرات شما استقبال می شود.