هتک حرمت قرآن از سوی یک خواننده ایرانی

برنا: "محسن نامجو" خواننده ایرانی که با خواندن چند تیتراژ تلویزیونی در میان جوانان و مردم کشور به شهرت رسید، در جدید ترین نوآوری(!؟) خود به خواندن آیاتی از قرآن کریم در قالب آواز پرداخته که این امر با سکوت متولیان امر همراه بوده است.

وی که پیش‌تر نیز غزل‌های عرفانی حافظ و مولوی را به صورت تمسخر آمیز و با لودگی اجراء کرده بود، در اثر مماشات و سکوت مسئولان فرهنگی توهین به ایات قرآن را به صورت زیرزمین منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش و به گفته برخی کارشناسان موسیقی، سبک خوانندگی وی در تمسخر اشعار عارفانه و مفاهیم آسمانی حتی از سبک آهنگهای مبتذل پاپ و راک نیز مبتذل تر است.
برخی آگاهان با ابراز تعجب از غفلت و سکوت مسئولان می گویند مشخص نیست که چرا و به چه علت عبور یک خواننده از اعتقادات و کتاب مسلمانان با بی اعتنائی متولیان امر روبرو می شود و این در حالی است که نامجو به تازگی برای آلبوم "عدد" مجوز رسمی دریافت کرده است.

به گزارش برنا اقدام آخر این خواننده در خواندن آیاتی از قرآن کریم و آیاتی از سوره مزمل و شمس همراه با موسیقی و همخوانی آیاتی به صورت "آواز با تغییر اعراب" علاوه بر بی‌حرمتی به کلام وحی تداعی کننده قرائت قرآن توسط افراد بی‌سوادی است که در قبرستان‌ها، قرآن را اشتباه می‌خوانند و از این راه کسب درآمد می‌کنند. همچنین اقدام توهین آمیز وی نسبت به قرآن، بی حرمتی به احساسات میلیون‌ها مسلمان محسوب می‌شود که هنوز در سکوت رسانه‌ای هیچ واکنشی را از سوی مسئولان و مردم در پی نداشته است.

شایان ذکر است سعید مسلم، یکی از قاریان مصری که آیات قرآن را با سبکی خاص و با تغییر اعراب می‌خواند، در دوره‌ای در مصر زندانی شد و از قرائت قرآن نیز منع گردید و این در حالی است که خواننده مزبور همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و حتی سایت شخصی او پس از این اقدام همچنان به روز می‌شود
/ 0 نظر / 2 بازدید