بوسه ای بر کف پای پدر

آیت ا... مرعشی نجفی، از مراجع بزرگ تقلید است که توفیقات بزرگی در زندگی نصیب ایشان شد. تألیفات ارزشمند نزدیک به 150 اثر در موضوعات مختلف، کرامات معنوی، دریافت بیش از 400 اجازه اجتهادی و روایتی از علمای بزرگ اسلامی، تدریس متجاوز از 67 سال در حوزه علمیه قم و نجف، تربیت هزاران طلبه و مشتاق دانش، تأسیس ده‏ها مدرسه علمی، مسجد، حسینیه، مراکز فرهنگی، رفاهی و درمانی، ایجاد بزرگ‌ترین و مشهورترین کتابخانه در جهان اسلام و... از جمله توفیقات این فقیه فرزانه می‏باشد.
آیت ا... مرعشی نجفی یکی از مهم‌ترین عوامل توفیقات خود را از برکت محبت و سپاس از پدر و دعای والدین می‏داند و در خاطرات خویش می‏گوید:
زمانی که در نجف بودیم، یک روز مادرم فرمودند: پدرت را صدا بزن، تا برای صرف ناهار تشریف بیاورد. حقیر به طبقه بالا رفتم و دیدم پدرم در حال مطالعه خوابش برده است.
مانده بودم چه کنم: از طرفی می‏خواستم امر مادرم را اطاعت کنم و از سویی دیگر می‏ترسیدم با بیدار کردن پدر، باعث رنجش خاطر او گردم، خم شدم و لب‌هایم را کف پای پدر گذاشتم و چندین بوسه برداشتم، تا این‌که در اثر قلقلک پا، پدرم از خواب بیدار شد و وقتی این علاقه و ادب و کمال احترام را از من دید فرمود: شهاب الدین! تو هستی؟ عرض کردم: بله آقا! دو دستش را به سوی آسمان بالا برد و فرمود: پسرم! خداوند عزتت را بالا ببرد و تو را از خادمین اهل بیت(علیهم السلام) قرار دهد.
حضرت آیت ا... مرعشی نجفی می‏فرمود: من هرچه دارم از برکت آن دعای پدرم می‏باشد.
شهاب شریعت، ص134

/ 0 نظر / 21 بازدید